26 października 2015

Rogaliki z gruszkami

Rok temu zostałam zaproszona do przedszkola dzieci na żółty dzień. Moim zadaniem było przygotować z dziećmi jakiś smakołyk z żółtym owocem. Wybór padł na gruszkę. W grupie co na obiad? na czasie były rogaliki z ciasta trzyskładnikowego i tak postanowiłam z przedszkolakami je zrobić. W środek dzieci zawinęły sobie cząstki gruszek, a po wierzchu rogaliki przed pieczeniem posypaliśmy cukrem, aby nabrały słodyczy i jesiennego koloru. Wyszły bardzo smaczne, kruchutkie z rozpływającą się w ustach gruszką. Dzieci były bardzo zadowolone, gdyż mogły same rozwałkować wałkiem ciasto i każdy jak potrafił zawinął sobie rogalika. Oczywiście w środek możemy dać zamiast gruszki dżem, nutellę czy np jabłko, ale polecam spróbować z gruszką, bo idealnie się komponuje.


CIASTO :
  • 3 szklanki mąki
  • szklanka kwaśnej śmietany 18 %
  • 250 g margaryny
  • 2 gruszki
  • cukier do obtoczenia
Mąkę przesiać do miski, dodać śmietanę i pokrojoną w kostkę zimną margarynę, następnie szybko zagnieść ciasto. Ciasto będzie bardzo delikatne, ale takie ma być. Zawijamy je w folię i wkładamy na minimum godzinę do lodówki. 
W międzyczasie przygotowujemy gruszki tzn obieramy je i kroimy na kawałki. 
Schłodzone ciasto rozwałkowujemy cienko w kształt koła, kroimy na trójkąciki, układamy na każdy po kawałku gruszki i formujemy rogaliki. Każdego rogalika z wierzchu obtaczamy w cukrze i układamy na blaszce oczywiście cukrem do góry. Pieczemy około 30-35 minut w temperaturze 180 stopni. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, za odwiedziny. Miło mi będzie jak podzielisz się ze mną swoją opinią lub wątpliwościami.